Je vertrekt vanuit Ballyvaughan in noordelijke richting, op weg naar de ferry naar Inishbofin Eiland. Onderweg kom je langs de beroemde universiteitsstad Galway. De boot vertrekt vanaf de plaats Cleggan, op een kwartier rijden vanuit Clifden. De auto laat je achter in de haven van Cleggan, want op Inishbofin mogen geen auto’s van bezoekers komen.
Inishbofin staat bekend om het ruige landschap, de rijke historie en zeldzame flora en fauna. Zo leeft er de kwartelkoning (‘corncrake’), een zeldzame en beschermde vogelsoort. Ook is er een grote zeehondenkolonie en heeft het eiland een rijke cultuur met traditionele muziek en kunst. Er wonen zo’n 200 mensen, verdeeld over 3 kleine dorpen.
Je kunt een fiets huren op het eiland en het is er prachtig wandelen. Er zijn drie rondwandelingen, elk met een andere moeilijkheidsgraad. In de warmere maanden is het ook mogelijk om er te snorkelen en te duiken: het water is er kraakhelder.
Je slaapt deze nachten in het traditionele Murray’s Doonmore hotel. Op het ruige, ongerepte eiland Inishbofin, voor de kust van Connemara, ligt het charmante Murray’s Doonmore Hotel – een warm familiehotel met uitzicht over zee, waar de tijd lijkt stil te staan en de natuur het ritme bepaalt. Tip: Heb je de tijd, blijf dan langer dan twee nachten!
* Door de beperkte beschikbaarheid op het eiland, kan het voorkomen dat wij in plaats van verblijf te Inishbofin, een verblijf in het noorden van County Mayo plannen, bij het prachtige Stella Maris House. We draaien dan de volgorde van de reis om, zodat je eerst naar Clifden gaat.